Něco málo o Coco

6. září 2009 v 20:33 | Coco Palliéres
Coco Palliéres
Krátkovlasá brunetka, snílek, melancholik, občas nervózní, přátelská, introvertka, puntičkářská, tvrdohlavá, prý velmi přemýšlivá, až "filozofická", podle jiných zdrojů divná, údajná schizofrenička a snad budoucí filmařka (ještě neví, jaký přesně obor) nebo hlasatelka na stanici vážné hudby (dělám si zálusk na Vltavu :)).
Chodí do druhého ročníku česko-francouzské sekce. Vyloženě městský typ, miluje města a cítí se tam daleko líp, než na vesnici, kde bohužel bydlí. Má jednu sestru - své naprosto neidentické dvojče. Hraje sedm let na klavír, čtři na harfu a jednou by se chtěla naučit hrát i na akordeon nebo saxofon. Pravým jménem Kateřina.

Má ráda karamelový pohár, francouzskou osobitost a neskutečnou hrdost, města - hlavně překrásnou rodnou Olomouc, bohémskou Paříž a Londýn - oč sevřenější ve starých dobrých mravech, tím výstřednější, své přátele (především ty s osobností), hudbu, nápaditou módu, hnědou, (staro)růžovou, šedou a modrou barvu, kávu, Hepburnovské sluneční brýle i takzvané nerd glasses, oxfordky, Audrey Tatou, staré fotografie, francouzský, anglický a český jazyk, bonboniéru Rafaelo, déšť, toho vynikajícího ruského pianistu s iniciálami L.E., svoji rodinu, fenku Adelheide a kocoura ChouChou, Coca Colu, cestování (obvzlášť vlakem), Edith Piaf, tajemné anglické zahrady, detektivky od Agathy Christie, Mentalistu, vintage, podzim, palačinky a Coco Chanel.

Nemá ráda nafoukané fifleny, kedlubny, silon, skoro všechny krémy, Chorvatsko, němčinu (ve všech podobách, vždy a všude), jistého svého nebývale trapného bývalého spolužáka, Disney stars (současné i ztroskotalé), telenovely, Hannah Montanu, ledové čaje (zvláště ty citronové), vepřové maso, čočku, profesora tělocviku přezdívaného "Lachtan" , Ulici, Ordinaci a podobné oduševnělé seriály, želatinu a rosol, přeplněnou MHD, slizké věci a občas i svoji sestru (pochopitelně).
Zvláštní čestné místo na tomto žebříčku nenáviděných věcí musí udělit své někdejší dějepisářce, která hravě strčí do kapsy i Lachtana, držícího nakrémované kedlubny v silonkách (ehm :D).

Poslouchá klasickou hudbu - zvláštní slabost pro Frédérica Chopina a Sergeie Rachmaninova, nepohrdne ani Lisztem či Prokofievem, Vashti Bunyan, The Zombies, Billie Holiday, Edith Piaf, Vampire Weekends, The Kills, Artic Monkeys, Lykke Li, Enyu, Alex Winston, překrásné jazzovky z Jazzových podvečerů na rádiové stanici Vltava a další.
Její oblíbené osobnosti jsou Audrey Tatou, Coco Chanel, Matthew Gray Gubler, Agyness Deyn, Truman Capote,Audrey Hepburn, Maureen Jennings, Anthony Hopkins, Carey Mulligan, Arthur Rubinstein, Clint Eastwood, Albert Einstein (We♥maths), Clemence Poésy, Vanessa Bruno, Kirsten Dunst a jiní.

A jen tak pro zajímavost ...
Miluje šumění gramofonů a starých přehrávačů na kazety. Koho dneska zajímá moře?
Je sice přírodní blondýna ale víc svá si připadá jako brunetka, na kterou se už nějaký ten pátek (přesně 96 pátků) barví.
Colu nejraději pije z malých čínkých keramických kalíšků bez ouška, za představy, že je to čínský čaj s colovou příchutí.
Nesnáší, když někdo hraje na hudební nástroj a vůbec to přitom neumí (přehnané egoisty a rádobyumělce vážně ne).
Miluje jak Francii, tak i Anglii a občas - spíš vždycky - má problém si vybrat. Zvláště teď, co zahořela láskou taky k Austrálii, Japonsku a Severnímu pólu.
S oblibou nosí čelenky, přestože má krátké vlasy. Protože čelenky jsou DEKORAČNÍ prvek, žádný stahovák ofiny!
Má slabost pro momenty, kdy více lidí dělá stejnou věc najednou (tančí, skáče na atletické dráze přes překážky nebo - nejlépe - zpívá). Miluje vytváření stopy ježděním okýnkem error po monitoru.
Nemá Facebook a nejspíš si ho ani nikdy nezaloží. Občas ji přepadne Blogspotová mánie, která vyhasne stejně rychle, jako se vznítila. V internetovém světě přesto tráví hodně času, a to pročítáním cizích stránek, porovnávání horoskopů s realitou, bavením se dívčími stránkami jako Krásná.cz nebo velmi glamour módními články ze Seznamu, sopěním nad komentáři z ČSFD, vzdycháním na stránkami H&M či padáním pod stůl u detailů od Chanelu.
Z čtyřdílné pizzy sní vždy jen 3 kousky. Nikdy míň ani víc. Má to totiž své vyšší duchovní opodstatnění.
Miluje, když může říct něco obrazně, vymýšlí si vlastní motta na všechno má názor. Ráda si prohlíží lidi na ulici a vymýšlí, jejich životní příběhy, kam a proč právě jdou.
Nesnáší rivalitu, soutěží se bojí jak čert kříže. Všechno se snaží řešit diplomaticky, což ji občas ochuzuje u různé šance a výhody. Veskutečnosti mám šíleně nízké sebevědomí, což není schopná přiznat, aby nepůsobila moc nafoukaně.
Ráda dlouze vykládá se spícími lidmi, protože ti jsou po všech stránkách nejlepší posluchači (zvířata totiž mohou utéct).